menu

Raiatea

Ostrovy Raiatea  a Le Tahaa se nachází uprostřed překrásné tyrkysové laguny a jde o posvátný ostrov, neboť je kolébkou polynéské civilizace.

Podle legendy byl ostrov dříve nazýván Havaiki a byl to první obydlený ostrov Polynésie, kdy "Hiro", potomek boha stvoření Taaroa.

Hora Temehani je legendani opředenná hora bohů s výškou 772 m, kdy byly objeveny unikátní rostliny "Tiare apetahi". 

Hory oddělují ostrov ze severu na jih a ve vnitrozemí najdete mnoho vodopádů, hlubokou a úzkou zátoku Faaroa, úrodná údolí, jako samozřejmě okouzlující laguny s mnoha ostrůvky.

V severní části laguny byl ostrov Tahaa podle legendy oddělen od Raiatey posvátným úhořem. Tento ostrov mírných horských tvarů a členité pobřeží dostal přezdívku “ vanilkový ostrov” díky mnoha vanilkovým plantážím. Nádherné bílé písečné pláže a laguny omráčí každého návštěvníka i každého, kdo se jen plaví okolo.

Stejně tak jako na okolních ostrovech je možné si zapůjčit auto a prozkoumat historická místa, vyhlášené vanilkové plantáže a objevit neskutečně krásná místa s vyhlídkou na hory i vodopády. Příjemné chvilky se dají strávit na okružních jízdách lodí, které zastavují na zdejších nejkrásnějších plážích. Ostrov je domovem tropických korálových ryb a rostlin a je vynikající na šnorchlování. Zvláštní atmosféru má starobylý trh na břehu moře, který nabízí široký výběr zdejších typických suvenýrů.

 

Let z Tahiti trvá cca 70 minut.

Zájezdy destinace Raiatea